Balla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla shprehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit, Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.


Ministri i Brendshëm, Taulant Balla shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Emirit të Kuvajtit, Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah.

Balla zhvilloi sot një vizitë në Ambasadën e Shtetit të Kuvajtit, ku i shprehu ngushëllime familjes, qeverisë dhe popullit mik të Kuvajtit.

“Ngushëllime familjes, qeverisë dhe popullit mik të Kuvajtit për ndarjen nga jeta të Lartësisë së tij Sheikh Nawaf Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah, Emiri i Shtetit të Kuvajtit”, shkroi Balla në rrjetet sociale.

Lideri i Kuvajtit, sheiku Nawaf al-Ahmad al-Jaber al-Sabah ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare. Sheiku i ishte nënshtruar trajtimit mjekësor që nga fundi i nëntorit. Ai pasoi gjysmëvëllain e tij, i cili vdiq në moshën 91-vjeçare, në vjeshtën e vitit 2020. (ATSH)

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…