“IDAHOBIT 2023”, Hoxha: Bota është e bukur dhe e drejtë me të gjitha ngjyrat e saj

Ambasadorja e Shqipërisë në Bullgari në aktivitetin kushtuar Ditës Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Bifobisë dhe Transfobisë “IDAHOBIT 2023”


Ambasadorja e Shqipërisë në Bullgari dhe Moldavi, Donika Hoxha, iu bashkua dje aktivitetit që shënoi fillimin e muajit të krenarisë dhe festoi Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Bifobisë dhe Transfobisë “IDAHOBIT 2023”, në Rezidencën Britanike, në Sofje.

“Bota është e bukur dhe e drejtë me të gjitha ngjyrat e saj dhe ne duhet ta festojmë atë dhe të jemi “gjithmonë së bashku: të bashkuar në diversitet”, shkruan ambasada e Shqipërisë në rrjetet sociale.

POSTIMI I AMBASADES SHQIPTARE

Bota është e bukur dhe e drejtë me të gjitha ngjyrat e saj ❤️🧡💛💚🩵💙💜 dhe ne duhet ta festojmë atë dhe të jemi “gjithmonë së bashku: të bashkuar në diversitet”.

Ambasadorja Donika Hoxha iu bashkua aktivitetit që shënoi fillimin e muajit të krenarisë dhe festoi Ditën Ndërkombëtare Kundër Homofobisë, Bifobisë dhe Transfobisë #IDAHOBIT2023, më 17 maj, në Rezidencën Britanike.

🇬🇧| The world is beautiful and just with all of its colours ❤️🧡💛💚🩵💙💜 and we need to celebrate it and be “Together…

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Wednesday, May 17, 2023

Sukses i kompanive turke në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës

Dhoma e Tregtisë së Stambollit (İTO) mori pjesë në Edicionin e 29-të Panairit të organizuar nga Klik Expo Group

Global 360

Presidenti Macron akuzohet për tradhti ndaj Francës!

Mori pjesë në një ceremoni hebraike brenda rezidencës së vet zyrtare, në Pallatin Elysée.

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Gjashtë shtetet e lëkundura, që do të vendosin për të ardhmen e gjeopolitikës

Cliff Kupchan është kryetar i institutit kërkimor “Eurasia Group”.

OPED

Si do ta shkruante Inteligjenca Artificiale romanin tim “Komploti”!

Do të quhej : Komploti kundër Komplotit. Autor: Inteligjenca Artificiale. Çmimi: falas.

Profil

Rauf Fico, diplomati brilant me vizion perëndimor

Rauf Fico përcaktoi juridiksionin e konsullatave shqiptare dhe Konsullatave të Nderit të Shqipërisë jashtë vendit.

Masmedia

Sukses i kompanive turke në Panairin Ndërkombëtar të Tiranës

Dhoma e Tregtisë së Stambollit (İTO) mori pjesë në Edicionin e 29-të Panairit të organizuar nga Klik Expo Group