Celibashi: KQZ, informim në gjuhët amëtare të minoriteteve për çështjet zgjedhore

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi zhvilloi një takim me përfaqësuesit e minoriteteve


Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi zhvilloi një takim me përfaqësuesit e minoriteteve në vendin tonë, ku diskutuan për gjetjen e mjeteve dhe mënyrave më të mira për informimin dhe edukimin e pakicave në gjuhët e tyre amëtare për çështjet zgjedhore.

Celibashi theksoi se “KQZ e njeh dhe e respekton plotësisht këtë të drejtë themelore të tyre”.

“Me përfaqësuesit e minoriteteve në vendin tonë diskutuam për gjetjen e mjeteve dhe mënyrave më të mira për informimin dhe edukimin e pakicave në gjuhët e tyre amëtare për çështje zgjedhore. KQZ Shqiperi e njeh dhe e respekton plotësisht këtë të drejtë themelore të tyre. Shkalla e demokracisë në një vend dhe niveli i zhvillimit të një shoqërie përcaktohen shumë nga ajo se si ai vend dhe ajo shoqëri i i trajton pakicat”, shkruan Komisioneri në një postim të tij në rrjetet sociale.

?️?? Me përfaqësuesit e minoriteteve në vendin tonë diskutuam për gjetjen e mjeteve dhe mënyrave më të mira për…

Posted by Ilirjan Celibashi on Friday, March 3, 2023

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku