Nano takim me ambasadorin Heider

Drejtori ekzekutiv i AIDA-s, priti në një takim Ambasadorin e Egjiptit në Shqipëri, Mohamed Mustafa Heider.


Ditën e sotme, Drejtori ekzekutiv i AIDA-s, priti në një takim Ambasadorin e Egjiptit në Shqipëri, Sh.T. Z Mohamed Mustafa Heider.

Ambasadori shprehu vlerësimin e tij për Shqipërinë dhe mundësitë që ofron për investime në sektorë të ndryshëm nga subjektet egjiptiane.

Z. Nano prezantoi sektorët prioritarë për investim nga kompanitë egjiptiane, ndër të cilat mund të përmendim sektorin e energjisë së rinovueshme, bujqësisë dhe turizimit.

Ky takim i hap rrugën bashkëpunimit për realizimin e projekteve konkrete në sektorët e diskutuar.

Burimi

Lexo më shumë nga

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku

Global 360

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalias

Me ftesë të Presidentit Recep Tayyip Erdogan, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“La dolce vita”, një kontrapunkt aktual edhe i shoqërisë sonë

Një botë kukullash, një botë teatri. Botë që duket në dritë, po që s'ka më dritë.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rama: Synojmë ndërtimin e një qendre gazi natyror në Vlorë

Kryeministri Rama në punimet e Samitit të 10-të të Korridorit Jugor të Gazit në Baku