Nikolla pret Ambasadoren në detyrë të OSBE, Clarisse Pasztory

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u takua sot me Ambasadoren në detyrë të OSBE, Clarisse Pasztory.

Ministri i Jashtëm serb: Kosova nuk do të bëhet kurrë anëtare e OSBE-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë sot në Shkup, ku po mbahet Këshilli i 30-të Ministror i OSBE-së, se Kosova nuk do të bëhet kurrë anëtare e asaj organizate.

Hasani takon Schmidt: Mbështetje OSBE në promovimin e paqes e sigurisë

Ministri i Jashtëm, Igli Hasani u prit sot nga Sekretarja e Përgjithshme e OSBE, Helga Schmidt.

Raporti i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet vendore, reagojnë SHBA dhe BE

Delegacioni i BE-së: Nxisim të gjithë aktorët që të punojnë në mënyrë gjithëpërfshirëse për të zbatuar rekomandimet e reja të raportit

OSBE: Media të mos nxitet që të shkelë etikën dhe standartet gjatë fushatës zgjedhore

Diplomatë perëndimorë dhe ekspertë vendas diskutuan së bashku mbi financimin e fushatës zgjedhore, gjuhën e urrejtjes, mbi rolin e medias, si dhe mbi standardet etike gjatë fushatës zgjedhore.

Kryeparlametarja Nikolla pret Kryetarin e Prezencës së OSBE, Ambasadorin Guido De Sanctis

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, zhvilloi një takim me pune me Kryetarin e ri të Prezencës së OSBE-së, Ambasadorin Guido De Sanctis.

Presidenti Begaj pret De Sanctis: Prezenca e OSBE-së, partner i rëndësishëm

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj pret kreun e ri të prezencës së OSBE-së në Tiranë, Guido De Sanctis

Presidenti Ilir Meta takon Kryetaren e radhës të OSBE-së, Ann Linde

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot Kryetaren e radhës të OSBE-së, Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Zonjën Ann Linde.