Blinken në Izrael për armëpushimin e mundshëm në Gaza

Axhenda e Blinken në Izrael përfshin diskutimet mbi negociatat e vazhdueshme të pengjeve, luftën e Izraelit në Gaza

Zbulohet tuneli më i madh në Gaza

Lufta mes Izraelit dhe militantëve të Hamasit ka hyrë në ditën e saj të 72-të.

Arrestohen katër anëtarë të Hamasit, planifikonin sulme ndaj institucioneve hebraike në Evropë

Tre të dyshuar u arrestuan në Berlin dhe një tjetër në Holandë

Izraeli akuzon kreun e OKB-së për mbështetjen e Hamasit

Ministri i Jashtëm Eli Cohen thotë se Antonio Guterres është një “rrezik për paqen botërore”

Ushtria e Izraelit rrethon komandën qëndrore të Hamasit

Marina gjithashtu kreu dhjetëra sulme përgjatë bregut të Gazës, duke ndihmuar forcat tokësore.

IDF: Hamasi nuk është mposhtur ende në Gazën Veriore

Trupat tokësore izraelite po përparojnë në jug të Rripit të Gazës.

Konflikti Izrael-Hamas, Rama: I gatshëm të takohem me Ambasadoren e Palestinës

Ndërsa është bërë një javë nga nisja e konfliktit mes Izraelit dhe Hamasit, Shqipëria është pozicionuar haptazi përkrah Izraelit

Konflikti Izrael-Hamas, Rama: E vetmja mënyrë për të zgjidhur konfliktet, të punohet shumë për të arritur paqen

Kryeministri Edi Rama, me gazetaren Alice Taylor në podkastin “Inside Albania”, foli edhe për konfliktin mes Izraelit dhe Hamasit.

Lufta e Izraelit kundër Hamasit, e para në botë e bazuar në Inteligjencën Artificiale

IDF përdori inteligjencën artificiale dhe superkompjuterat gjatë konfliktit të fundit me Hamasin në Rripin e Gazës.

Kush e mbështet dhe e furnizon me armë organizatën terroriste Hamas?

Kush e mbështet Hamasin dhe prej ku i marrin raketat? Kundërshtari i Organizatës për Çlirimin e Palestinës po lufton me sasi të mëdha raketash Izraelin.