“Fotoalbumi i ditës”, vizita e Blinken në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale “Fotoalbumin e ditës” me momente nga vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken në Tiranë.

Muzeu “Shtëpia me Gjethe”: 237 hebrenj u strehuan në Shqipëri deri në vitin 1954

Në vitin 1961 ishin vetëm 92 hebrenj në Shqipëri

Samiti në Shkup, Rama ndan pamje nga darka krah liderëve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri Edi Rama ka publikuar foto nga darka e mbajtur në Shkup,

“Foto e ditës”, Rama shkëmben dhurata me Söder

Kryeministri Rama ndau në rrjetet sociale momente nga takimi me kryeministrin bavarez, Markus Söder

Flamingot “pushtojnë” lagunën e Karavastasë, Rama: Bukuria e zonave tona të mbrojtura

Laguna e Karavastasë radhitet në lagunat me rëndësi të madhe si zonë e rëndësishme për llojet shtegtare dhe si habitat i mbi 20,000 shpendëve dimërues

Papa me qeleshe!

Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale foton e Papa Françeskut

Polici fotograf!

Ardian Fezollari prej 28 vitesh i shërben komunitetit me punën e tij në policinë e shtetit

Rama: Berati, spektakël magjik ngjyrash!

Festat e fundvitit e kanë zbukuruar qytetin e një mbi një dritareve si asnjëherë më parë.

Rama: Me Mister X në Romë!

Kryeministri Edi Rama takoi sot në Itali themeluesin e Space X dhe pronarin e rrjetit social X, Elon Musk.

Samiti i Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor

Kreu i qeverisë ndau pamje nga fotoja familjare në mbyllje të Samitit BE – Ballkani Perëndimor