Qeveria “Rama 3” – Foto zyrtare

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me betimin e qeverisë së re, duke nxjerrë një foto nga kabineti i ri qeveritar.

Rama takon gazetaren BBC World News, Yalda Hakim

Kryeministri Edi Rama takoi në gazetaren e e njohur të BBC World News, Yalda Hakim.

Yuri Kim, ambasadorja e dashur e fëmijëve shqiptarë

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, vizitoi Peshkopinë. Ajo bëri edhe një foto me disa fëmijë.

Alex Soros takon në Durrës qytetarët e ardhur nga Afganistani

Alex Soros, i cili drejton fondacionin “Open Society Fondations” themeluar nga babai i tij, George Soros, me shtrirje në shumë vende të botës ndodhet në Durrës për tu takuar me qytetarët afganë të strehuar atje.

Lobisti libanez Safi Kaskas takon Ilir Metën në SHBA

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, kanë qenë në një vizitë në SHBA.

G20 mbledh ministrat e Mjedisit

Në takimin dyditor të Ministrave të Mjedisit të vendeve të G20-ës, ministrat u zotuan të vazhdojnë përpjekjet e tyre për të luftuar sfida të tilla si ndryshimi i klimës