Peleshi: Nënkoloneli amerikan Adrian Liptrot, kontribut në forcimin e bashkëpunimit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi vlerësoi nënkolonelin amerikan Adrian Liptrot për kontributin e tij të rëndësishëm në krye të Zyrës së Bashkëpunimit të Mbrojtjes në Tiranë.


Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi vlerësoi nënkolonelin amerikan Adrian Liptrot për kontributin e tij të rëndësishëm në krye të Zyrës së Bashkëpunimit të Mbrojtjes në Tiranë.

Në një postim në rrjetet sociale, Peleshi ndau foto nga ceremonia e zhvilluar në Ministrinë e Mbrojtjes, ku i pranishëm ishte dhe i ngarkuari me punë i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner.

“Puna dhe përkushtimi i nënkolonel Liptrot kanë qenë të paçmueshme në rritjen e mëtejshme të bashkëpunimit mes Forcave të Armatosura të Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara, në modernizim, stërvitje e arsim “, shkruan Peleshi.

Lexo më shumë nga

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Global 360

Biden dënon dhunën politike, pas atentatit kundër Trump

Presidenti i SHBA Joe Biden ka dënuar dhunën politike pas një sulmi në mitingun e ish-presidentit Donald Trump.

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

Atentati ndaj Trump, Nikolla: Dhuna dhe demokracia janë të papajtueshme

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla reagoi sot atentatin ndaj ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.