Koçiu-Gonzato: BE mbështetje projekteve në fushën e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu priti sot në një takim ambasadorin e Bashkimit Europianë në Tiranë, Silvio Gonzato.


Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu priti sot në një takim ambasadorin e Bashkimit Europianë në Tiranë, Silvio Gonzato.

Gjatë takimit, njofton ministrja Koçiu në rrjetet sociale, u diskutua për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit si dhe mbështetjen në kuadër të projekteve të vazhdueshme në forcimin e asistencës në fushën e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale.

Ministrja Koçiu shprehu vendosmërinë për të forcuar përpjekjet për të çuar përpara axhendën evropiane dhe për arritjen e rezultateve të mëtejshme për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Ambasadori Gonzato theksoi rëndësinë e shëndetit, përfshirjes, barazisë gjinore dhe mbrojtjes sociale.
“Ne jemi të përkushtuar të vazhdojmë të mbështesim Shqipërinë në këto fusha kyçe për procesin e integrimit në Bashkimin Evropian”, tha Gonzato.

Gonzato u shpreh se “BE i qëndroi pranë Shqipërisë për të përballuar krizat shëndetësore si COVID-i dhe tërmeti”.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.