Koçiu: Punonjës të institucioneve qendrore dhe vendore i janë bashkuar fushatës për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu: Punonjës të institucioneve qendrore dhe vendore i janë bashkuar fushatës intensive të MSHMS-së


Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu shprehet se punonjës të institucioneve qendrore dhe vendore i janë bashkuar fushatës intensive të MSHMS-së për dhurim vullnetar të gjakut në ndihmë të fëmijëve talasemikë dhe të gjithë atyre që kanë nevojë jetike për gjak.

Koçiu ka publikuar në rrjetet sociale foto gjatë dhurimit të gjakut nga punonjës të administratës.

“Mirënjohje çdo punonjësi të Bashkisë Tiranë, Prefekturës Tiranë, HEC Vau i Dejës, KLSH si dhe Bashkisë Lushnje që gjatë kësaj jave u bënë pjesë e zinxhirit dhurues të gjakut në këtë fushatë ndërgjegjësuese e cila do të vijojë gjatë gjithë vitit”, shprehet ministrja Koçiu.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…