Demo pret ambasadorin gjerman: Mbështetje disa projekteve në Berat

Kryebashkiaku Demo: Disa nga projektet që Gjermania mbështet në qytetin tonë dhe që janë të një rëndësie të lartë


Kryetari i bashkisë së Beratit, Ervin Demo priti në një takim ambasadorin gjerman Karl Bergner me të cilin diskutoi për disa projekte që po kryhen në këtë qytet.

Demo ndau në rrjetet sociale momente nga takimi, ndërsa theksoi se “Gjermania është një partner i jashtëzakonshëm në disa nga punët e mira që po bëhen në qytet”.

“Një prej tyre është projekti i kanalizimeve që shmang ndotjen në shtratin e Lumit Osum dhe dërgimin e tyre në impiantin e përpunimit të ujërave të zeza. Trajtimi i ujërave të zeza fillon së shpejti dhe i jep zgjidhje përfundimisht ndotjes së Lumit Osum”, theksoi Demo.

Kryebashkiaku Demo tha se “disa nga projektet që Gjermania mbështet në qytetin tonë dhe që janë të një rëndësie të lartë: investimet në rrjet për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë të pijshëm, projekti i landfillit rajonal të mbetjeve urbane si dhe projektet e mbështetjes së bizneseve përmes skemave të grandeve dhe formimit profesional”.

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…