Gonzato në Berat: BE mbështet zhvillimin e qëndrueshëm me disa projekte

Ambasadori i BE-së Silvio Gonzato, i shoqëruar nga kryetari i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, kanë vizituar disa nga projektet kryesore të financuara nga BE.

Bashkia Berat dhe PNUD, mbështetje bizneseve të prodhimit të vajit të ullirit dhe

Programi “Rritu me Biznesin Tënd” mbështet bizneset e vogla për të përmirësuar aftësitë e tyre menaxhuese.

Demo pret ambasadorin gjerman: Mbështetje disa projekteve në Berat

Kryebashkiaku Demo: Disa nga projektet që Gjermania mbështet në qytetin tonë dhe që janë të një rëndësie të lartë

Presidentes Osmani i jepet titulli “Patroni i Kalasë”, më i larti i qytetit të Beratit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës shtetërore që po zhvillon në Shqipëri, ka vizituar qytetin e Beratit

Berati binjakëzohet me qytetin ukrainas, Khotyn

Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Ervin Demo dhe Kryetari i Bashkisë së qytetit Khotyn, Andrii Dranchuk.

Investimet në Berat, Demo pret zv/presidentin e Bankës Botërore

Kryetari i bashkisë së Beratit, Ervin Demo priti sot në një takim zv/presidentin e Bankës Botërore për Politikat dhe Procedurat, Ed Mountfield, i shoqëruar nga drejtori i Bankës Botërore për Shqipërinë, Emanuel Salinas.

Demo: Binjakëzim ndërmjet Beratit dhe Rossanos

Kryetari i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, së bashku me Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca, vizituan Bashkinë Rossano, në Itali

Zgjedhjet Vendore, Ervin Demo fiton Bashkinë Berat

Sipas rezultateve nga KQZ, Ervin Demo ka marrë 16580 vota, ose 61.47%.

Berati, destinacion tërheqës për turizmin aziatik dhe koreano-jugor

Kryetari i bashkisë së Beratit, Ervin Demo priti në një takim delegacionin e grupit të miqësisë të Parlamentit të Koresë së Jugut