Ambasadorja Milo merr pjesë në hapjen e vitit akademik të Universitetit Amerikan në Bullgari

Universiteti amerikan në Bullgari (AUBG) ka formuar ndër vite një plejade studentësh shqiptarë


Ambasadorja e Shqipërisë në Bullgari, Inid Milo, mori pjesë në datë 25 janar në ceremoninë e hapjes së vitit akademik të programit EMBA të Universitetit Amerikan në Bullgari (AUBG).

Pjesë e këtij programi janë edhe studentë nga Shqipëria, si dhe nga vende të ndryshme të rajonit. EMBA nëpërmjet programeve të tij, promovon ndërlidhjen mes profesionistëve nga vende dhe fusha të ndryshme të rajonit të Ballkanit.

Universiteti amerikan në Bullgari (AUBG) ka formuar ndër vite një plejade studentësh shqiptarë, të cilët kanë vënë njohuritë dhe dijet e tyre në shërbim të shtetit shqiptar, si dhe përfaqësojnë denjësisht Shqipërinë, kudo ku jetojnë dhe punojnë në mbarë botën.

👉Ambasadorja Inid Milo mori pjesë në datë 25 janar në ceremoninë e hapjes së vitit akademik të programit EMBA të…

Posted by Albanian Embassy in Sofia / Ambasada Shqiptare në Sofje on Friday, January 26, 2024

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…

Global 360

Osmani: Qeveria dhe aleatët të ulen e të merren vesh për dinarin

Presidentja Vjosa Osmani ka deklaruar se problemi që lindi mes Qeverisë së Kosovës dhe ndërkombëtarëve në lidhje me rregulloren e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani takon homologun indian Jaishankar: Fokus, thellimi i marrëdhënieve ekonomike

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani u prit sot nga ministri i Punëve të Jashtme të Indisë,…