Osmani dhe Hovenier flasin për zbatim të marrëveshjes së Bratislavës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka priturt ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, Jeffrey Hovenier

Osmani kërkon ndihmën e SHBA-së për përshpejtimin e anëtarësimit të Kosovës në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka kërkuar ndihmën e Shteteve të Bashkuara gjatë një takimi me senatorin amerikan, Jack Reed

“Terrori në Kosovë”, poezia e Kadaresë njohu botën me rebelimin e studentëve kosovarë

Sot, Presidentja Vjosa Osmani i dha nënshtetësinë kosovare shkrimtarit Ismail Kadare.

Shkrimtari i shquar Ismail Kadare merr nënshtetësinë kosovare

Presidentja Vjosa Osmani: Ikonë e letërsisë shqipe, nderim për shtetin e Kosovës.

Osmani: Dhuna në Kuvend, dëmi më i madh që mund t’iu bëhet institucioneve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas rrahjes që ndodhi sot në seancën plenare mes deputetëve të PDK-së dhe kabinetit qeveritar.

Rama: Plani franko-gjerman, njohje “de facto” e Kosovës

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një intervistë për Klan Kosovën se, plani franko-gjerman është njohje ‘de facto’ e Kosovës.

Rama pas takimit me Osmanin: Bashkëbisedim i hapur për shqetësimet e përbashkëta

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë zyrtare dyditore në vendet e Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit.

Osmani të enjten takim me Ramën

Zyra e Presidentes në Kosovë ka konfirmuar takimin e nesërm (e enjte) në Prishtinë mes presidentes, Vjosa Osmani dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Osmani: Policia, institucion kyç për integritetin dhe sovranitetin e vendit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur tre policët e Kosovës, Beqir Sefa, Rifat Zeka dhe Shemë Mustafa

Ismail Kadare dekorohet me urdhrin “Hasan Prishtina”

Shkrimtari Ismail Kadare është dekoruar me urdhrin “Hasan Prishtina”, nga presidentja Vjosa Osmani.