Vjosa Osmani takon ish-Presidentin, Bill Clinton

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar sot me ish-presidentin e SHBA-ve, Bill Clinton.

Osmani: BE t’i bëjë presion Serbisë që të heqë dorë nga përpjekjet për destabilizimin e rajonit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm të Irlandës, Simon Coveney

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, takime të shumta në SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pasur shumë takime e krerë shtetesh dhe përfaqësues të rëndësishëm politikë në ditën e parë të qëndrimit në Shtetet e Bashkuara

“Mikpritja e afganëve”/ Kamala Harris: Të forcojmë marrëdhëniet e rëndësishme SHBA-Kosovë

Zv.presidentja e SHBA, Kamala Harris, shkruan se ishte kënaqësi të bisedonte me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Vjosa Osmani, telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një telefonatë me zv/presidenten amerikane, Kamala Harris.

Vjosa Osmani do të zhvillojë vizitë në Gjermani dhe SHBA

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së shpejti do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Gjermani dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Vjosa Osmani: Kemi hapur dyert dhe zemrat tona për refugjatët afganë

Presidentja e Kosovës: Jemi krenare që po qëndrojnë pranë partnerëve në strehimin e qytetarëve që kanë ikur nga Afganistani.

Kosova gjithnjë do të jetë në anën e humanizmit, paqes dhe demokracisë!

Më 16 korrik, pak ditë pasi bota, e sidomos ne në Kosovë shënuam Ditën Botërore të Refugjatëve, jam kontaktuar nga Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Philip Kosnett, i cili përcillte një kërkesë nga Presidenti Biden dhe Sekretari i Shtetit Blinken.

Kosova nderon me Medalje Presidenciale djalin e ndjerë të Presidentit Joe Biden

Në një ceremoni të posaçme në Prishtinë, Kosova nderoi me Medaljen Presidenciale për Sundim të Ligjit, Beau Biden, të birin e Presidentit amerikan, Joe Biden.

Joe Biden: Djali im, Beau, punoi në Kosovë me zemër dhe ra në dashuri me të!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të ndajë të dielën Medalje Presidenciale për Sundim të Ligjit për Beau Biden, djalin e ndjerë të presidentit amerikan, Joe Biden.