Osmani: Kosova e meriton anëtarësimin në NATO

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se më 12 qershor 1999 forcat e NATO-s sollën dritë shprese për Kosovën, duke shpëtuar popullin nga shfarosja që synonte regjimi serb i Millosheviqit.

Begaj pritet nga Osmani me nderime shtetërore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani doli për ta pritur Begajn para Presidencës, ku edhe u luajtën himnet shtetërore nga trupat e FSK-së.

Rama viziton Kosovën në 25-vjetorin e çlirimit, takim me Osmanin

Kryeministri Edi Rama po zhvillon sot një vizitë në Prishtinë, me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s dhe çlirimit të Kosovës.

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja për Demokraci, të Drejta të Njeriut dhe Punë.

“Gati të japim jetën për Kosovën”, Osmani ndan mesazhin e ushtarëve amerikanë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndarë në rrjetet sociale një mesazh të ushtarëve amerikanë të Gardës Kombëtare të Teksasit, të cilët kanë shërbyer në Kosovë.

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së dy grave në brenda pak ditëve.

Begaj: Shqipëria dhe Kosova, përfaqësim të lartë të grave në jetën politike

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj mori pjesë sot në forumin ndërkombëtar “Gruaja, Paqja dhe Siguria” të organizuar në Prishtinë nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Osmani uron Fitër Bajramin: Të gjithë duhet ta shtrijnë dorën e mirësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit

Osmani bisedë telefonike me O’Brien: Diskutuam për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani zhvillon një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, James O’Brien.

Osmani: Kemi ndërmarrë hapat e nevojshëm për përkrahjen e anëtarësimit të Kosovës në KiE

Në Komitetin për politikë dhe demokraci të Këshillit të Evropës, sot pritet të votohet raporti për Kosovën për anëtarësim në Këshillin e Evropës.