Presidentes Osmani i jepet titulli “Patroni i Kalasë”, më i larti i qytetit të Beratit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë vizitës shtetërore që po zhvillon në Shqipëri, ka vizituar qytetin e Beratit

Hapet ekspozita për Nënë Terezën, Begaj-Osmani: Trashëgimia e saj vijon të frymëzojë në mbarë botën

Në mjediset e Presidencës u hap sot ekspozita për nder të Nënë Terezës, në ditën e shenjtërimit të saj.

Nikolla pret Osmanin: Kosova, prioritet kombëtar i Shqipërisë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani,

Osmani: Bisedë përmbajtësore me Ramën rreth aspiratës së përbashkët evropiane

Pas takimit, Osmani shkroi në rrjetet sociale se me Kryeministrin Edi Rama pati një bisedë përmbajtësore

Rama pret në takim presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani

Rama: Me Presidenten Vjosa Osmani, për të tashmen dhe të ardhmen e marrëdhënies së patjetërsueshme Kosovë-Shqipëri

Osmani: Synimi ynë strategjik, anëtarësimi në NATO dhe në Bashkimin Europian

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani kërkoi sërish sot në Tiranë që Shqipëria të jetë zëri i Kosovës

Begaj: Shqipëria mbështet aspiratat e Kosovës për integrim euroatlantik

Presidenti Begaj: Është e drejtë legjitime dhe sovrane e Kosovës për të transformuar forcat e saj të sigurisë në forca të armatosura

Osmani pritet me ceremoni zyrtare nga Presidenti Bega

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti sot me ceremoni zyrtare Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani

​Shqipëria merr presidencën e KS të Kombeve të Bashkuara, Osmani uron Begajn dhe Ramën

Osmani: Është e rëndësishme që Kosova dhe Shqipëria të vazhdojnë të qëndrojnë të bashkuar në promovimin e vlerave tona të përbashkëta

Presidentja e Kosovës vizitë zyrtare në Shqipëri në datat 4-5 Shtator

Osmani do të vijë në Shqipëri me ftesë të Presidentit Bajram Begaj dhe do të pritet me ceremoni zyrtare.