Ambasadori Bucci takon ministren Pirdeni

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, u takua me Ministren e re të Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.

Ambasadori Bucci takon kreun e Komunitetit Mysliman

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, u takua me Kreun e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu.

Lufta kundër kanabisit, ambasadori Bucci i pranishëm në takimin e Guardia di Finanza me Policinë Shqiptare

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, mori pjesë në konferenca për shtyp për paraqitjen e rezultateve të arritura gjatë edicionit 2023 të “fushatës së mbikqyrjes nga ajri”.

Policia e Shtetit dhe ajo italiane angazhim të përbashkët për luftën kundër trafikimit të lëndëve narkotike

Në këtë aktivitet ishte i pranishëm edhe Ministri i Brendshëm, Taulant Balla

Ambasadori italian Fabrizio Bucci dhuron gjak

Si çdo vit Ambasada e Italisë në Tiranë dhuroi gjak në Shoqatën Shqiptare të Dhuruesve të Gjakut, drejtuar nga Dr. Natale Capodicasa.

Ambasadori Bucci nënshkruan Memorandumin e Bashkëpunimit mbi edukimin për ligjshmërinë në shkollat ​​shqiptare.

Ambasadori Fabrizio Bucci nënshkroi së bashku me Ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manja, dhe Ministren e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, Memorandumin e Bashkëpunimit mbi edukimin për ligjshmërinë në shkollat ​​shqiptare.

Bucci: Bashkëpunimi Itali – Shqipëri në sektorin e mbrojtjes, pikë kyçe për sigurinë rajonale të Ballkanit Perëndimor

Ambasadori i Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci ka publikuar një shkrim mbi bashkëpunimin e ngushtë midis Italisë dhe Shqipërisë në sektorin e mbrojtjes.

Koçiu takon ambasadorin italian, fokusi investimi në poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu zhvilloi një takim me ambasadorin e Italisë, Fabrizio Bucci.

Njohja e pensioneve Shqipëri-Itali, Bucci takon protestuesit: Do të zgjidhet shumë shpejt

Protestuesit janë takuar me ambasadorin e Italisë në Tiranë, Fabrizio Bucci

Balla takon ambasadorin Bucci: Bashkëpunim me strukturat ligj-zbatuese italiane

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi një takim me Ambasadorin e Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci