Ambasadori Bucci takon ministren Pirdeni

Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, u takua me Ministren e re të Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.


Ambasadori i Italisë në Shqipëri, Fabrizio Bucci, u takua me Ministren e re të Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.

U vu theksi në mbështetjen totale në luftën kundër korrupsionit në Shqipëri, në kuadër të bashkëpunimit ekzistues dypalësh.

POSTIMI I AMBASADËS ITALIANE

Takim frytdhënës me Ministren e re të Shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.

U shqyrtuan mundësitë për forcimin e bashkëpunimit me Administratën Publike italiane në drejtim të trajnimit dhe praktikave të mira, me kontributin e mundshëm të Shkollës Kombëtare të Administratës.

U vu theksi në mbështetjen totale në luftën kundër korrupsionit në Shqipëri, në kuadër të bashkëpunimit ekzistues dypalësh për sigurinë dhe drejtësinë dhe aktivitetet ndërkombëtare të Autoritetit Kombëtar Antikorrupsion.

Suksese ministres Pirdeni për detyrën e rëndësishme.

🇮🇹| Fruttuoso incontro con la nuova Ministra di Stato per la Pubblica Amministrazione e l'Anticorruzione, Adea…

Posted by Ambasciata d'Italia a Tirana on Tuesday, February 27, 2024

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA