Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës!

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit

Veliaj: Piramida, një pikë e re turistike për Tiranën

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe kreu i Bordit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff, vizituan sot Piramidën e Tiranës

Veliaj: Tirana sot është më e bukur, më e pastër, më e ndriçuar

Veliaj: Kthimi mbrapa do të thotë një Tiranë në errësirë, e mbushur me plehra dhe kioska

Veliaj: Tirana, Tel-Avivi i ardhshëm Ballkanit në teknologji dhe inovacion!

Ditën e sotme ka nisur “Java e Teknologjisë Tirana-Tel Aviv”, ku marin pjesë 88 kompani si dhe investitorë nga Izraeli.

Erion Veliaj: Shqipëria është me Ukrainën heroike!

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Jam krenar që sot Tirana ka një rrugë me emrin “Ukraina e Lirë”!

Veliaj: “Dhuro për popullin turk”, faleminderit secilit për kontributin!

Pas tërmetit tragjik, qindra qytetarë i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës për të mbledhur ndihma për popullin turk.

Deputeti shqiptar në parlamentin serb, Kamberi: Faleminderit Veliaj për ndihmën ndaj Preshevës

Gjatë vizitës në Luginën e Preshevës, kryebashkiaku Erion Veliaj ka zhvilluar edhe një takim me deputetin Shaip Kamberi