Yuri Kim viziton Memorialin e Kampit të Vloçishtit

Ambasadorja amerikane nderoi kujtimin e inxhinierëve, disa prej të cilëve kishin studiuar në shkollën Harry Fultz

Yuri Kim uron Holta Zaçajn: Suksese, për të forcuar integritetin dhe pavarësinë e Gjykatës!

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka uruar Holta Zaçajn për zgjedhjen e saj në krye të Gjykatës Kushtetuese.

Yuri Kim: “Besa”, shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut!

Ambasadorja: Dua që më shumë njerëz, amerikanë në veçanti, të dëgjojnë se si disa banorë të një fshati shqiptar ndihmuan 30 infermiere dhe mjekë amerikanë në vitin 1943 kur avioni i tyre ra në Shqipërinë e kontrolluar nga nazistët.

Ndihmës Sekretarja Noyes takon Ramën dhe Xhaçkën

Ndihmës Sekretarja Noyes do të vizitojë gjithashtu Shëngjinin gjatë udhëtimit të saj për t’u takuar me afganët e strehuar aty

Escobar: Shqipëria, partneri ynë i besueshëm!

SHBA-të e rendisin Shqipërinë mes aleatëve më të besuar të Shteteve të Bashkuara brenda NATO-s.

Ambasada Amerikane organizon Panairin e EducationUSA të Universiteteve të SHBA

Panairi i organizuar nga ishte një mundësi që studentët të mësojnë më shumë rreth arsimit të lartë në Shtetet e Bashkuara

David Kostelancik, ambasadori i ri i SHBA. Njohës i mirë i gjuhës shqipe

Kostelancik ka shërbyer në ambasadën amerikane në Shqipëri në fillim të viteve ’90, në zyrën politike

Yuri Kim: Marrëdhënia ime me Ramën është vetëm instituticionale!

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim tha se marrëdhënia e saj me kryeministrin Edi Rama është vetëm instituticionale

Yuri Kim: Ja kur do të largohem nga Shqipëria si ambasadore!

Në 22 janar të këtij viti ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim i përfundon mandate në Shqipëri

Yuri Kim takim me drejtueset e Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, Jorida Tabaku dhe Etilda Gjonaj

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me drejtueset e Komisionit Parlamentar për Integrimin Europian, kryetaren Jorida Tabaku dhe nënkryetaren Etilda Gjonaj.