Shqipëri-Kosovë, konsultime në fushën e diplomacisë dhe diasporës

Konsultimet u zhvilluan në rang zv/ministrash të Jashtëm dhe zv/Ministrash të Arsimit.

Prokurorët e SPAK në SHBA, takime me DEA-n dhe FBI-në

Ata po marrin pjesë në një vizitë studimore në Uashington DC

Kryetarja e AMA-s, Krasniqi takim me Co-raporterët e KiE për Shqipërinë

Krasniqi iu ka prezantuar përfaqësuesve evropianë punën e AMA-s dhe rolin si ent rregullator në tregun mediatik në Shqipëri

Rama: Shqipëria do të jetë kampione absolute në rajon për turizmin

Kryeministri: Po shohim frytet e para domethënëse e kuptimplota në një rrugë që për ne është përcaktuar si rruga drejt Shqipërisë 2030

“Beleri”, Rama: Nuk ndërhyjmë në çështjet e drejtësisë!

Kryeministri: Asnjë lloj interference, ngado që të vijë në sistemin e drejtësisë nuk do të gjejë

Meloni paguan faturën e papaguar të të rinjve italianë: Italia nuk mund të humbasë respektin

Kryeministrja Giorgia Meloni ngarkoi ambasadën italiane në Tiranë të paguajë faturën e katër të rinjve

Policët iu dorëzojnë tre turistëve të huaj portofolët e humbur

Tre raste të dorëzimit të portofolëve të gjetur në rrugë janë regjistruar në Sarandë, Himarë dhe Vlorë.

Balla: 1 milion pasagjerë gjatë muajit gusht në Aeroportin “Nënë Tereza”

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla: Policia Kufitare po bën një punë të shkëlqyer!

Ministrat e Komunitetit të Energjisë mblidhen në Shqipëri

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë dhe zv/Kryeministrja Belinda Balluku, vlerësoi rolin e Shqipërisë në këtë çështje.

Saimir Tahiri lë burgun, tashmë në “arrest shtëpie”

Ish-ministri i Brendshëm u dënua me tre vjet e katër muaj burg për akuzën e shpërdorimit të detyrës