Rama: Festivali i trëndafilave të vëllezërve Toçaj në Labinot të Elbasanit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga fushat e mbjella me trëndafila në Labinot në Elbasanit.


Vëllezërit Toçaj nga Elbasani, ndryshe nga shumë fermerë të tjerë, kanë zgjedhur që në pronat e tyre të kultivojnë trëndafila.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga fushat e mbjella me trëndafila në Labinot në Elbasanit.

“Festivali i trëndafilave të vëllezërve duarartë Toçaj, në Labinot të Elbasanit”, shprehet Rama krahas pamjeve të mrekullueshme e shumëngjyrëshe që kanë mbuluar sipërfaqe të mëdha tokash në zonën e Labinot Fushës.

Pas disa vitesh në emigrim, vëllezërit Toçaj u kthyen në vendlindje dhe vendosën që të investonim në tokat e tyre duke mbjellë varietete të ndryshme të trëndafilave.

Për kultivimin e trëndafilave, një prej luleve më të kërkuara, ata kanë angazhuar të gjithë familjen dhe që është kthyer në biznes fitimprurës për ta. (ATSH)

MIRËMËNGJES 😊

dhe me festivalin e trëndafilave të vëllezërve duarartë Toçaj, në Labinot të Elbasanit, ju uroj një ditë të mbarë🙏

Posted by Edi Rama on Thursday, June 20, 2024

Lexo më shumë nga

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA