Gonzato: Shtypi i pavarur, i domosdoshëm

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato u shpreh sot me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit se, shtypi i pavarur, që punon në një mjedis të sigurt, është i domosdoshëm.


Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato u shpreh sot me rastin e Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit se, shtypi i pavarur, që punon në një mjedis të sigurt, është i domosdoshëm.

“Është shumë e rëndësishme që njerëzit të kenë akses në informacione të sakta dhe të bazuara në fakte. Gazetarët janë shumë të rëndësishëm për një shoqëri demokratike sepse, nëse njerëzit nuk marrin informacion të saktë, ata nuk mund të marrin vendimet e duhura, nuk mund të kenë mendimin e duhur për çështje kritike”, tha ai në një intervistë televizive.

“Sot është një ditë për të kujtuar edhe një herë se shtypi i pavarur, që punon në një mjedis të sigurt, është i domosdoshëm”, tha ambasadori i BE-së, Silvio Gonzato.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.