Përmeti pret Ditën e Verës, Kumbaro: Ju mirëpresim të festojmë bashkë

Banorët e Përmetit janë duke pritur Ditën e Verës duke ndezur zjarre sipas riteve tradicionale.


Banorët e Përmetit janë duke pritur Ditën e Verës duke ndezur zjarre sipas riteve tradicionale.

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, njëherësh drejtuese politike e Partisë Socialiste në qarkun e Gjirokastrës, ndau sot momente nga festimet në qytet.

“Në natën përmetare, siç e do zakoni përcjellim dimrin duke djegur të ligat e presim pranverën. Ndërsa nesër, për Ditën e Verës, ju mirëpresim të gjithëve në Përmet për të vënë verorkat e pastaj të festojmë bashkë me muzikë të mirë, ushqim të shijshëm e në shoqërinë e njëri-tjetrit”, u shpreh ajo.

Në natën përmetare, siç e do zakoni përcjellim dimrin duke djegur të ligat 🔥 e presim pranverën 🌺
Ndërsa nesër, për…

Posted by Mirela Kumbaro Furxhi on Wednesday, March 13, 2024

Lexo më shumë nga

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Lufta, te pragu?

Izraeli dhe Irani, në një rajon të nxehtë sic është Lindja e Mesme kanë njohur së bashku raporte komplekse me…