Manja takon Drejtuesen e Zyrës së Këshillit të Evropës në Shqipëri Giulia Re

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka zhvilluar një takim kortezie dhe pune me Giulia Re, Drejtuesen e Zyrës së Këshillit të Evropës në Shqipëri.


Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, ka zhvilluar një takim kortezie dhe pune me Giulia Re, Drejtuesen e Zyrës së Këshillit të Evropës në Shqipëri.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Manja thekson se në takim u diskutua mbi të gjitha për projektet e përbashkëta për KiE, për efikasitetin në sistemin e drejtësisë.

“Takim kortezie dhe pune me znj. Giulia Re, Drejtuesen e Zyrës së Këshillit të Evropës në Shqipëri!”, shkruan Manja.

“Projektet tona me KiE-në mbështesin eficencën e sistemit të drejtësisë, të drejtat dhe liritë themelore të njeriut, çështjen e pronave dhe trajtimin dinjitoz të të dënuarve në institucionet tona të ekzekutimit të vendimeve penale”, vijon Manja.

“Me znj. Giulia Re dhe ekipin e saj të KiE-së në Tiranë do të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të shkëlqyer në fushat e mësipërme!”, përfundon Manja.

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…

Global 360

Osmani shpall të mërkurën ditë zie në Kosovë pas vrasjes së dy grave

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e ka shpallur të mërkurën e 17 prillit ditë zie në vend, pas vrasjes së…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Mete dhe Sejko takime me drejtues të BB dhe FMN, diskutime mbi thellimin e reformave

Ministri i Financave, Ervin Mete, si dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në nisje të takimeve të pranverës…