Pjesëmarrja e minoritetit shqiptar në zgjedhjet në Serbi, Canaj takon ambasadorin e OSBE

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, takim me Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, Jan Braathu.


Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi një takim me Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, Jan Braathu.

Sipas ambasadës, tematika e bashkëbisedimit u fokusua mbi situatën zgjedhore në Serbi dhe pjesëmarrjen e minoritetit shqiptar në këto zgjedhje.

“Kënaqësi të takoja Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, Jan Braathu.

Bashkëbisedim tejet i frytshëm për situatën zgjedhore në Serbi dhe pjesëmarrjen e minoritetit shqiptar në këto zgjedhje”, shkruan ambasada shqiptare në faqen e saj në rrjetet sociale.

Kënaqësi të takoja Ambasadorin e OSBE-së në Serbi, Jan Braathu.
Bashkëbisedim tejet i frytshëm për situatën zgjedhore në Serbi dhe pjesëmarrjen e minoritetit shqiptar në këto zgjedhje.

Posted by Embassy of Albania in Belgrade on Wednesday, December 13, 2023

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…

Global 360

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj

Kryeministri Albin Kurti, në ceremoninë e parakalimit të ushtarëve të FSK-së dhe policisë së Kosovës për nder të 25-vjetorit të…

Diplovista

Hasani për median vendase: Rumania vend partner në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit në BE

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, intervistë për median rumune “CaleaEuropeană.ro”.

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Koçiu: Njësi e lëvizshme për dhurim vullnetar të gjakut

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu mori pjesë sot në aktivitetin e organizuar në kuadër të Ditës Ndërkombëtare…