Zhvillimi i turizmit, ambasadori King-Smith takim me kryebashkiakun e Vlorës

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej turizmin dhe zhvillimin ekonomik


Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej turizmin dhe zhvillimin ekonomik.

Gjithashtu, Ambasadori britanik u prit nga ekipi shqiptar i Delta Force, i mbështetur nga Mbretëria e Bashkuar.

POSTIMI I AMBASADËS BRITANIKE

Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej turizmin dhe zhvillimin ekonomik dhe se si të rinjtë mund ta transformojnë qytetin.

Në Universitetin e Vlorës, ambasadori britanik diskutoi për çështjet me të cilat përballen studentët, Programin e Bursave Chevening të Mbretërisë së Bashkuar dhe fokusin tonë në krijimin e më shumë mundësive për të rinjtë.

Ambasadori britanik u prit nga ekipi shqiptar i Delta Force, i mbështetur nga Mbretëria e Bashkuar, i cili intercepton mjetet e përfshira në kontrabandë dhe emigracionin e paligjshëm.

?? I Ambasadori britanik, Alastair King-Smith bisedoi me Kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Ermal Dredha për ta çuar me tej…

Posted by British Embassy Tirana on Thursday, November 23, 2023

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

“Ditë, Javë dhe Festivale Filmi”, QKK: Nisin aplikimet për financimin e projekteve

Projektet e ngjarjeve që do të kremtojnë artin dhe pasionin për kinemanë botërore, evropiane dhe shqiptare, do të duhet të…