Presidenti Duka takim pune Ambasadorin e Arabisë Saudite në Shqipëri, Faisal Ghazi Ismail Hifzi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka priti në një takim pune Ambasadorin e Arabisë Saudite, z. Faisal Ghazi Ismail Hifzi.


Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka priti në një takim pune Ambasadorin e Arabisë Saudite, z. Faisal Ghazi Ismail Hifzi. Në takimin e zhvilluar në ‘Shtëpinë e Futbollit’, Presidenti Duka dhe Ambasadori Hifzi diskutuan së bashku disa çështje të ndryshme lidhur me zhvillimin e futbollit.

Kreu i qeverisë së futbollit shqiptar e njohu z. Hifzi me investimin madhor të realizuar në ‘Shtëpinë e Futbollit’, ku ndodhen selia e Federatës së Futbollit, së bashku me dy stadiumet, me qendrën e fizioterapisë dhe palestrën, që kanë hapur dyert për stërvitjen e ekipeve Kombëtare prej disa muajsh.

Nga ana tjetër, Ambasadori i Arabisë Saudite, z. Faisal Ghazi Ismail Hifzi uroi Presidentin Duka për rezultatet pozitive të Kombëtares së fundmi dhe vlerësoi investimet e rëndësishme të FSHF-së në kuadër të përmirësimit të mëtejshëm të futbollit shqiptar.

Shefi i misionit Diplomatik të Arabisë Saudite u shpreh i gatshëm për të bashkëpunuar në të ardhmen me Federatën e Futbollit në të mirë të futbollit.

Gjatë takimit, Presidenti Duka shkëmbeu mendime me diplomatin arab për projekte të ndryshme për zhvillimin e mëtejshëm të futbollit shqiptar dhe atij arab, duke qenë se edhe në Arabinë Saudite po bëhen investime kolosale në drejtim të përmirësimit të futbollit.

Gonxhja: “La Maison de l’Albanie” – ku shpirti i Shqipërisë takohet me sharmin e Francës

Ministri për Ekonominë, Kulturën dhe Inovacionin, Blendi Gonxhja, vizitoi "La Maison de l’Albanie" në Paris

Global 360

Izraeli kërkon mbledhjen e Këshillit të Sigurimit pas sulmit të Iranit

Izraeli ka kërkuar që Këshilli i Sigurimit i OKB-së të mbajë një mbledhje urgjente sot për të dënuar sulmin e…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Nuk e kam shkelur kurrë ligjin dhe besimin e qytetarëve”

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Drejtësia të bëjë punën e saj

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Gonxhja: “La Maison de l’Albanie” – ku shpirti i Shqipërisë takohet me sharmin e Francës

Ministri për Ekonominë, Kulturën dhe Inovacionin, Blendi Gonxhja, vizitoi "La Maison de l’Albanie" në Paris