Dita Botërore e Bletës, ministrja Krifca dhe ambasadori Japelj përurojnë një zgjua urbane

Në përurim, ambasadori Japelj prezantoi ekspozitën mbi panelet e pikturuara të kosheres, të cilat janë zeje tradicionale sllovene


Në kuadër të Ditës Botërore të Bletës, ambasadori i Sllovenisë në Shqipëri, Peter Japelj, së bashku me Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca përuruan një zgjua urbane me dy familje bletësh në çatinë e Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural.

 

POSTIMI I AMBASADËS SË SLLOVENISË

Në kuadër të festimeve të Ditës Botërore të Bletës, ambasadori Peter Japelj së bashku me Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca përuruan një zgjua urbane në Tiranë.

Me kënaqësi ju njoftojmë se dy familje bletësh?? tani kanë një shtëpi në çatinë e Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ??

Në përurim, ambasadori Japelj prezantoi ekspozitën mbi panelet e pikturuara të kosheres, të cilat janë zeje tradicionale sllovene. Ai gjithashtu theksoi rëndësinë e bletëve për polenizimin dhe aftësitë e bletarisë në kontekstin e #EU4Skills.

In the framework of the World Bee Day / Svetovni dan čebel celebrations, Ambassador Peter Japelj together with the…

Posted by Veleposlaništvo Slovenije v Tirani / Ambasada e Sllovenisë në Tiranë on Friday, June 2, 2023

Lexo më shumë nga

Hasani: Shqipëria në KDNJ, për një botë ku çdo njeri të jetojë me dinjitet dhe respekt

Shqipëria theksoi prioritetet e saj në Segmentin e Nivelit të Lartë të KDNJ, që po mbahet në Gjenevë.

Global 360

Agjencia e Statistikave, SHBA partneri kryesor për eksportet e Kosovës

Në janar të këtij viti, vlera e mallrave të eksportuara me vendet e botës arritën në 20.1 milionë euro, ose…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

“Mes frikës dhe frymëzimit”, Maks Velo në studion time!

"Maksi qeshi, duke më thënë: Po të rrëfej diçka që s’ia kam thënë askujt më parë..."

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Hasani: Shqipëria në KDNJ, për një botë ku çdo njeri të jetojë me dinjitet dhe respekt

Shqipëria theksoi prioritetet e saj në Segmentin e Nivelit të Lartë të KDNJ, që po mbahet në Gjenevë.