Peleshi, takim me senatoren Craxi: Italia, mbështetje në rrugën euroatlantike

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi pret kryetaren e Komisionit të Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme të Senatit italian, Stefania Craxi.


Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti sot në takim kryetaren e Komisionit të Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme të Senatit italian, Stefania Craxi.

Në një postim në rrjete sociale, Peleshi ka vlerësuar mbështetjen që Italia i jep Shqipërisë në rrugën e integrimit euroatlantik.

Ai tha se në fokus të takimit ishin sfidat me të cilat përballet rajoni i Ballkanit Perëndimor dhe përkushtimi i Shqipërisë për integritetin territorial të Kosovës.

“Takim miqësor me Stefania Craxi, kryetare e Komisionit të Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme të Senatit italian. Diskutuam për lidhjet e forta mes Shqipërisë dhe Italisë, si dhe sfidat me të cilat përballet rajoni dhe rikonfirmova përkushtimin e vendit tonë për sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës. Shpreha mirënjohjen time për mbështetjen e Italisë në rrugën e Shqipërisë drejt integrimit euroatlantik duke marrë garancinë e znj. Craxi se Italia do të vazhdojë të mbështesë pa u lodhur Shqipërinë dhe të punojnë për sigurinë në Ballkanin Perëndimor”, shkruan Peleshi. /ATSH

Takim miqësor me znj. Stefania Craxi, Kryetare e Komisionit të Mbrojtjes dhe Punëve të Jashtme të Senatit Italian….

Posted by Niko Peleshi on Wednesday, April 19, 2023

Këlcyra është qyteti më i lashtë i Shqipërisë!

DODONA, sot ka vendlindjen, shtëpinë e saj me fakte dhe argumente dhe ajo është Këlcyra.

Global 360

Osmani i uron fitoren presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan për fitoren e zgjedhjeve presidenciale.

Diplovista

Djali kujton historinë e nënës që u shpëtua në Shqipëri gjatë Holokaustit

Zëri i Amerikës interviston djalin Juta Gerechter, Benjy Neumman dhe familjarët e Njazi dhe Lisa Lotte Pilkut

Gjeopolitika

Dialogu dhe kooperimi Francë & Europë me Kinën si alternativë për paqe!

Presidenti i Republikës Franceze, Emmanuel Macron, realizoi në Kinë një vizitë treditore

OPED

Mid’hat Frashëri, diplomat, albanalog dhe antropolog i spikatur

Fjala në përurimin e vëllimit të tetë të veprës së zgjedhur të Mid'hat Frashërit.

Profil

Jepini pasaportën kuqezi “shqiptares” Yuri Kim!

Një portet i “paautorizuar” i Ambasadores Amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Masmedia

”The Sun”: Shqipëria vendi i ri i pushimeve verore në Evropë

Mesatarisht, kostoja e jetesës në Tiranë është rreth 61 për qind më e ulët se në Londër.