Celibashi: Shoqëria civile rol të rëndësishëm në raportimin e shkeljeve të rregullave zgjedhore

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, merr pjesë në tryezën e diskutimit të organizuar nga Qëndresa Qytetare


Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi mori pjesë në tryezën e diskutimit të organizuar nga Qëndresa Qytetare me temë “Fushata zgjedhore dhe qytetaria aktive”.

Gjatë fjalës së tij, Celibashi u shpreh se, “shoqëria civile po luan një rol të rëndësishëm në mbikqyrjen e procesit zgjedhor dhe në raportimin e shkeljeve të rregullave zgjedhore, duke ndihmuar në përmirësimin e procesit zgjedhor dhe në forcimin e besimit të qytetarëve në sistemin zgjedhor”.

Gjithashtu në këtë tryezë diskutimi u prezantua edhe platforma “Integriteti Zgjedhor”, e cila do të ndihmojë për raportimin e shkeljeve të Kodit Zgjedhor nga subjektet zgjedhore.

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…