Risia e bukur e Bashkisë Përmet: Një ditë edhe unë si polic trafiku!

Qendra Kulturore e Fëmijve në Përmet, në bashkëpunim me Policinë e qytetit, organizuan një ditë kushtuar qarkullimit rrugor


Qendra Kulturore e Fëmijve në Përmet, në bashkëpunim me Policinë e qytetit, organizuan një ditë kushtuar qarkullimit rrugor duke nisur nga ℹ️ndërgjegjësimi për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor dhe rëndësinë e krijimit të marrëdhënieve të bashkëpunimit polici-komunitet

“Koncepti dhe rregulli nis që fëmijë. Siguria rrugore nis nga ne”, shkruan kryetarja e Bashkisë së Përmetit, Alma Hoxha, e cila do të rikandidojë edhe në zgjedhjet vendore të 14 majit, e rikonfirmuar nga Kryeministri Edi Rama, njëherësh edhe kryetari i Partisë Socialiste.

Postimi i Kryebashkiakes Alma Hoxha

NJË DITË DHE UNË SI POLIC TRAFIKU!

??Në përditshmërinë e tyre, fëmijët dhe prindërit përballen me situatat e qarkullimit rrugor.

?Për këtë arsye, QKF Përmet në bashkëpunim me Policinë e qytetit, organizuan një ditë kushtuar qarkullimit rrugor duke nisur nga ℹ️ndërgjegjësimi për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor dhe rëndësinë e krijimit të marrëdhënieve të bashkëpunimit polici-komunitet.?

?‍♀️?Kështu fëmijët u pozicionuan në rolin e policit rrugor duke parë nga afër situatat e respektimit apo jo të rregullave nga qytetarët, pedaluesit apo shoferët.⛔️?

?️Koncepti dhe rregulli nis që fëmijë.

Siguria rrugore nis nga ne.
#PolicëteVegjël
#QarkullimiRrugor
#QKFPërmet

NJË DITË DHE UNË SI POLIC TRAFIKU!

??Në përditshmërinë e tyre, fëmijët dhe prindërit përballen me situatat e…

Posted by Alma Hoxha on Thursday, February 9, 2023

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…

Global 360

Gërvalla: Përshpejtim i procesit të anëtarësimit në BE për ruajtjen e paqes në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Kosovës, Donika Gërvalla, mori pjesë në takimin e grupit “Miqtë e Ballkanit…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Numri i shtuar i turistëve, Rrumbullaku me krerët e drejtorive vendore: Parësore, këshillimi dhe ndihma

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku, zhvilloi një takim me strukturat drejtuese të 12 drejtorive…