Ministrja Muzhaqi takon Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, Robb Butler

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, zhvilloi një takim me Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, z. Robb Butler dhe përfaqësuesin e zyrës së OBSH-së në Shqipëri, z. Gerald Rockenschaub


Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, zhvilloi një takim me Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, z. Robb Butler dhe përfaqësuesin e zyrës së OBSH-së në Shqipëri, z. Gerald Rockenschaub, ku u diskutua sesi rinia është një nga prioritetet e OBSH-së.

Postimi i plotë

Në një super takim me Drejtorin Ekzekutiv të OBSH-së për Evropën, z. Robb Butler dhe përfaqësuesin e zyrës së OBSH-së në Shqipëri, z. Gerald Rockenschaub diskutuam sesi rinia është një nga prioritetet e OBSH-së.

Shkëmbyem ide për fushat e bashkëpunimit si: ushqimi i shëndetshëm, jetesa e shëndetshme me fokus aktivizim më të madh në sporte, si dhe kujdesi për shëndetin mendor. Vendosëm dhe piketat e para për hapat e radhës, ku përfitues kryesor të këtyre programeve, do të jenë pikërisht fëmijët dhe të rinjtë.

Sulmi kibernetik nga Irani, Shqipëria plan strategjik për sigurinë e informacionit

Autoritetet publikuan sot planin strategjik për sigurinë e informacionit, pas sulmit kibernetik të ardhur prej Iranit

Global 360

A do të ndikojë tërmeti në zgjedhjet e 14 majit në Turqi?

Erdogan ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme tre-mujore pas katastrofës së tërmetit vdekjeprurës.

Diplovista

Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka…

Gjeopolitika

Erdogan: Nuk ka anëtarësim në NATO për Suedinë!

Deklarata e vjen pas protestës së mbajtur në Stokholm, ku u dogj edhe një kopje e Kuranit, librit të shenjtë…

OPED

“Serbia 2022”, në gjunjë nga Moska dhe barikadat antiperëndimore!

Gjeneral Piro Ahmetaj është ekspert për SK, Rajonin dhe NATO, Zv/Pesident i Këshillit të Atlantikut dhe Ish: Këshilltar i Presidentit të…

Profil

Mit’hat Frashëri, avokati i shquar i Shqipërisë

Kemi marrë nga një shqiptar i Amerikës, Z. Lumo Skëndo, një thirrje në favor të pavarësisë së vendit të tij…

Masmedia

Si shpëtoi për 30 vjet Matteo Messina Denaro, kryemafiozi i Cosa Nostra

Kreu i Cosa Nostra-s dhe i arratisuri kryesor italian nuk gjendej prej 30 vitesh, edhe pse tashmë diheshin shumë gjëra…