Gjermania mbështet SPAK, Saathoff: Institucion kyç për integrimin në BE

Këtë qëndrim të Gjermanisë e konfirmoi të hënën gjatë një takimi me kreun e SPAK në Tiranë, sekretari i shtetit në Ministrinë e Brendshme Federale të Gjermanisë, Johann Saathoff.

Rama: SPAK ka të gjithë mbështetjen time pa kushte

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se SPAK ka të gjithë mbështetjen e tij pa kushte, dhe të PS-së.

Shkarkimet nga Vetingu, Dumani: Kemi dërguar për hetim disa anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese

Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar u shpreh sot në Këshillin Kombëtar të Integrimit në lidhje me gjendjen e hetimeve

SPAK mbyll hetimet për “Sterilizimin”, dërgon për gjykim Ilir Beqajn

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet për koncesionin e sterilizimit

Arrestohet Jorgo Goro, kryetari në detyrë i bashkisë së Himarës

Arrestimi i Jorgo Goros, SPAK njoftim zyrtar: Tjetërsoi pronën në dëm të shtetit duke ia dhënë privatit

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner takon kreun e SPAK

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner, zhvilloi një takim me prokurorin Altin Dumani, kreu i Strukturës së Posaçme për Luftën kundër Korrupsionit (SPAK).

Prokurorët e SPAK në SHBA, takime me DEA-n dhe FBI-në

Ata po marrin pjesë në një vizitë studimore në Uashington DC

Ambasada amerikane: Mbështetje të plotë SPAK, përparim për reformën në drejtësi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, shprehet se, SPAK po bën përparim mbresëlënës

Rama: Hetimi i SPAK për sterilizimin nuk cënon suksesin e kësaj nisme

Kryeministri Rama pa nga afër ambientet e sterilizimit në Spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”

SPAK dërgon për gjykim Fredi Belerin, akuzohet për “Korrupsion aktiv në zgjedhje”

Fredi Beleri u arrestua nga Policia e Shtetit dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit