”Associated Press”: Edi Rama aleat kyç për menaxhimin e migrantëve afrikanë

Liderët e Italisë dhe Britanisë së Madhe ranë dakord të shtunën për të trajtuar migrimin e parregullt në Evropë

Migracioni i paligjshëm, Meloni takim me Ramën dhe Sunak

Kryeministrja Meloni priti sot në një takim kryeministrin britanik, Rishi Sunak dhe kryeministrin shqiptar Edi Rama

Hasani uron Cameron dhe Cleverly: Mirëpresim vazhdimin e bashkëpunimit me Mbretërinë e Bashkuar

David Cameron, ish-kryeministri britanik, u emërua sot Sekretari i ri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar.

Rishi Sunak: Potenciale të mëdha për investime britanike në Shqipëri!

Kryeministri Edi Rama u prit sot nga Kryeministri britanik, Rishi Sunak, në Downing Street

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar pret Edi Ramën

Gjatë qëndrimit në Londër, Rama u prit në një takim nga kryetari i Kuvendit të Mbretërisë së Bashkuar, Lindsay Hoyle.