Papa: Ta kërkojmë perlën e çmuar të takimit me Zotin!

Gjatë kremtimit të lutjes së Engjëllit në Sheshin e Shën Pjetrit, Papa i ftoi besimtarët të mos kënaqen me gjëra të kota

Papa Françesku del nga spitali

Papa Françesku doli nga spitali Gemelli i Romës të premten, ku 86-vjeçari po kurohej nga operacioni abdominal.

Papa Françesku pagëzon tre shqiptarë!

Papa Françesku pagëzoi në bazilikën e Shën Pjetrit tetë persona, tre prej të cilëve shqiptarë

Dhjetë vjet me Papa Françeskun!

Ishte 13 marsi 2013, kur Kardinali argjentinas, Jorge Mario Bergoglio, u zgjodh Papë dhe mori emrin Papa Françesku

Pagëzimi i Princeshës Geraldinë me bekimin e Papa Françeskut

Princesha Geraldinë u pagëzua në emër te Papa Françeskut, nga Imz. Arjan Dodaj, Arqipeshkëv metropolit i Tiranë-Durrësit.

Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Mesha e Papës ka mbledhur 70.000 pjesëmarrës në pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor

Osmani takon Papa Françeskun në Vatikan: Selia e Shenjtë të njohë Kosovën!

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në audiencë private në Selinë e Shenjtë nga Papa Françesku.

Papa Françesku: Lutem që shumë vende të mirëpresin dhe mbrojnë afganët!

Papa Françesku u bëri thirrje vendeve që të pranojnë refugjatët afganë të cilët janë në kërkim të një jete të re.

Papa Françesku: Një infermiere më shpëtoi jetën

Papa Françesku iu nënshtrua një ndërhyrje në zorrën e trashë, në një spital të Romës.