“Të Parat” e Neda Ballukut, gratë dhe vajzat që thyen çdo barrierë!

Me një stil të personalizuar, Neda ofron këndvështrimin e saj për heroinat që ajo ka përzgjedhur te “Të Parat”

Kush e vrau “Ted B”, romani misterioz i Leonard Veizit

“Ted B” është botimi i tij i 12-të. Libri i tij i parë është “Grahma e shpirtit të mjegullt” (1997)

Legjenda Lilian Thuram vlerëson Veliajn: Jeni një kryebashkiak i jashtëzakonshëm!

Erion Veliaj pret Kampionin e Botës me Francën: “Libri i tij, mesazh për të rinjtë, se sporti i bashkon njerëzit”

Rama: “Fan Noli” i ustait të madh të librave biografikë, Ilir Ikonomi

Kryeministri Edi Rama: Më në fund edhe maja e munguar në malin e letrave të shkruara për Fan Nolin

Botohet në italisht romani i Andreas Dushit, “Në besë të tatuazhit tënd”

Andreas Dushi është autor i tre romaneve: “Marrja e gjakut”, “Pragu i braktisjes” dhe “Në besë të tatuazhit tënd”

Pashk Përvathi: “Rrugëtimi im” drejt Artit!

REPORTAZH nga promovimi i librit “Rrugëtimi im” të “Mjeshtrit të Madh”, Pashk Përvathi.

“Komploti”

Komploti përfundon me një tentativë të për grusht shteti, për ta kthyer Shqipërinë në një Afganistan të vogël në mes të Europës.

Pikaso dhe Dora Maar, ose “Gruaja që qan”

Marrëdhëniet e tyre ishin të tendosura: një piktor me temperament spanjoll dhe një vajzë e rritur në Buenos Aires

E vërteta përtej brengës prokurore

“Brenga e prokurorit”, roman nga Ahmet Prençi.

“Mëkati…” i shkrimtarit Luan Rama

Romani “Mëkati i Justinës” i shkrimtarit Luan Rama, është një prurje me shumë vlera për letërsinë shqiptare