Oferta e “çmendur”: Të blesh shtëpi me një euro!

Në reportazhin e CNN thuhet se synimi i tyre ka qenë që të shesin shtëpitë e tyre bosh, si shpresë për të rikthyer jetesën.

Meloni: Shpërndarja e emigrantëve në vendet e BE-së duhet të riorganizohet

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni nuk beson se reforma e BE-së për azilin është një zgjidhje e qëndrueshme

Forcimi i bashkëpunimit, Krifca takim në Romë me homologun italian Lollobrigida

Shqipëria dhe Italia kanë në fokus forcimin e bashkëpunimit në fushën e bujqësisë dhe zhvillimit rural.

Konferenca për migracionin, Meloni: Evropa dhe Mesdheu të angazhohen për të luftuar trafikantët

Konferenca ndërkombëtare për zhvillimin dhe migrimin që po zhvillohet në Farnesina u hap me fjalimin e Giorgia Meloni.

Arrestohen rreth 70 anëtarë të dyshuar të mafias “Ndrangheta”

“Ndrangheta”, me qendër në rajonin jugor të Kalabrisë, është mafia më e fuqishme siçiliane.

Drejtoi katër qeveri në Itali, vdes Silvio Berluskoni

Lideri i Forza Italia dhe themeluesi i Mediaset ishte 86 vjeç.

Spiunoi për llogari të Rusisë, dënohet me 30 vjet oficeri i marinës

Walter Biot kishte fotografuar 19 dokumente të klasifikuara të NATO, përfshirë dokumente “Tepër sekret”.

Universiteti prestigjioz italian nderon kryeministrin Rama me “Urdhrin e Minervës”

Urdhri Akademik i Minervës është krijuar nga Universiteti “Gabriele d’Annunzio” në vitin 1986

Giorgia Meloni, takim me Volodymyr Zelensky

Kryeministrja italiane do të udhëtojë në Kiev të hënën për të takuar presidentin ukrainas

Italia lejon kultivimin e katër rrënjëve kanabis në shtëpi

Në Itali është votuar teksti bazë i ligjit mbi kanabisin që dekriminalizon kultivimin e jo më shumë se katër bimëve “femra“.