Jose Mourinjo: Shqipëria, një nga skuadrat që theu çdo parashikim

Shqipëria nuk ka bërë për vete vetëm tifozët shqiptarë anembanë botës, por edhe trajnerë të njohur.


Surpriza e EURO2024 për Jose Mourinhon është Shqipëria.

Shqipëria nuk ka bërë për vete vetëm tifozët shqiptarë anembanë botës, por edhe trajnerë të njohur. Jose Murinjo nuk ka mundur të rezistojë, teksa ka bërë një reagim në rrjetin social X (ish-Twitter), ku i thur elozhe Kombëtares shqiptare.

Portugezi thekson se Shqipëria po thyen çdo parashikim dhe e ndodhur në grupin e “vdekjes” po bën ndeshje fantastike. Po shënon gola të bukur si në sekondat e para, edhe në minutat e fundit. Sipas tij, diçka e tillë mungonte që prej Kosta-Rikës në Botërorin e vitit 2014. Kjo që po bëjnë kuqezinjtë, sipas tij, është “kulmi i futbollit”.

“Shqipëria është një nga skuadrat që theu çdo parashikim. Në grupin e vdekjes me zero pritshmëri, stadiume plot, lojë e mirë, gola në sekondat e para, gola në minutën e fundit.

Një skuadër plot jetë, në kërkim të fitoreve. Këtë nuk e kemi parë që nga Kosta-Rika e Botërorit 2014. Kulmi i futbollit”, shkruan “The Special One”. (ATSH)

Lexo më shumë nga

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Global 360

CNN zbulon prapaskenën e tërheqjes së Biden

Vendimi përfundimtar i Presidentit Joe Biden për t’u larguar nga gara u mor në 48 orët e fundit

Diplovista

Rakipi: Bisedimet Kosovë-Serbi të përqendrohen tek njohja, jo më në çështje teknike

Kryetari i Institutit për Studime Ndërkombëtare Albert Rakipi thotë se ka ardhur koha për një qasje tjetër në dialogun mes…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Lamtumirë mjeshtër!

Tani më shumë se kurrë ka zënë vendin e tij në panteonin e letrave botërore.

Profil

Një emër i njohur i elitës intelektuale dhe politike të çerekshekullit të fundit

75-vjetori I lindjes -- Rrugëtimi i Z. Koçi Tahiri nga galeritë e Bulqizës në sallën e legjislativit shqiptar (2017-2021)

Masmedia

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA