Forum biznesi me kompani nga Serbia dhe Shqipëria, Canaj takon kryetarin të Dhomës së Tregtisë së Serbisë

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj takon kryetarin të Dhomës së Tregtisë së Serbisë


Në takimin e kryetarit të Dhomës së Tregtisë së Serbisë (DSHK), Marko Čadež, me ambasadorin e Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, u ra dakord që në vjeshtë të organizohet një forum i madh biznesi në Beograd, i cili do të sillte së bashku biznesmenë dhe kompani nga Serbia dhe Shqipëria nga të gjithë sektorët premtues.

Čadež dhe Canaj diskutuan për marrëdhëniet aktuale dypalëshe mes dy vendeve, si dhe për mundësitë për përmirësimin e tyre jo vetëm në fushën e ekonomisë, por edhe në atë të arsimit dhe kulturës.

Lexo më shumë nga

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.