Balla pret kreun e Parlamentit të Landit të Saksonisë: Shqipëria, destinacion me siguri mbresëlënëse

Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua të enjten me kryetarin e Parlamentit të Landit të Saksonisë Dr.Matthias Rößler.


Ministri i Brendshëm Taulant Balla u takua të enjten me kryetarin e Parlamentit të Landit të Saksonisë Dr.Matthias Rößler.

Ndërsa publikoi në rrjetet sociale pamje nga takimi, Balla tha sot se Shqipëria është certifikuar si një destinacion me bukuri natyrore, mikpritje të pakonkurrueshme dhe siguri mbresëlënëse.

“Mirëprita sot Kryetarin e Parlamentit të Landit të Saksonisë Dr.Matthias Rößler. Numri i turistëve gjermanë të cilët zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë është shumëfishuar, sepse Shqipëria jonë është certifikuar si një destinacion europian me bukuri natyrore, mikpritje të pakonkurrueshme dhe siguri mbresëlënëse”, shkruan Balla.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.