Hasani takim me homologen belge: Forcim i dialogut politik

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi sot në Bruksel një takim me homologen belge, Hadja Lahbib.


Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani zhvilloi sot në Bruksel një takim me homologen belge, Hadja Lahbib.

Gjatë takimit Hasani dhe Lahbib diskutuan mbi mënyrat për të forcuar dialogun politik, për të përmirësuar më tej marrëdhëniet tregtare dhe ekonomike dypalëshe si dhe bashkëpunimin e ngushtë në forumet ndërkombëtare.

Në një postim në rrjetet sociale, Hasani ndau momente nga takimi, ndërsa theksoi se e uroi Lahbib për Presidencën e Këshillit të BE-së.

Gjithashtu, Hasani shprehu mirënjohjen për përkushtimin e Belgjikës ndaj zgjerimit të BE-së si dhe mbështetjen për Shqipërinë dhe vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor në rrugën e tyre drejt integrimit të përshpejtuar në BE.

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani ndodhet në Bruksel, ku mori pjesë sot në takimin informal të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të BE-së. (ATSH)

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

28 Maji, Dita Botërore e Lojërave

Dita Botërore e Lojërave, e sponsorizuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Bibliotekave të Lodrave (ITLA), mbahet më 28 maj.