Këshilltari Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën, Tomas Danilivicius vizitë zyrtare në FSHF

Tomas Danilivicius, Këshilltar Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën zhvilloi këtë të premte një vizitë zyrtare në Federatën Shqiptare të Futbollit.


Tomas Danilivicius, Këshilltar Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën zhvilloi këtë të premte një vizitë zyrtare në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Përfaqësuesi i FIFA-s realizoi një sërë takimesh, duke nisur me Sekretarin e Përgjithshëm të FSHF-së, Ilir Shulku, e në vazhdim me Drejtorin Teknik të FSHF-së, Fulvio Pea, me Përgjegjësin e futbollit të fëmijëve në FSHF, Andi Zëre dhe me Drejtorin e Futbollit Amator të FSHF-së, Jurgen Demneri.

Fokusi kryesor i diskutimit ka qenë në lidhje me projektet e së ardhmes të Drejtorisë Teknike mbi zhvillimin e Futbollit në Shqipëri. Tomas Danilivicius u njoh me punën e bërë dhe me projektet aktuale që janë ndërmarrë nga FSHF për të zhvilluar sa më shumë futbollin e fëmijëve, futbollin amator por edhe për zbulimin e talenteve.

Këshilltari teknik Rajonal i FIFA-s për Europën, Tomas Danilivicius shprehu mbështetjen e tij dhe të FIFA-s si edhe dha disa sugjerime në lidhje me projektet e së ardhmes.

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.

Global 360

Osmani në takim me Chulick: Çdo sukses i Kosovës mban edhe vulën e SHBA

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim Nicole Chulick, zëvendësndihmëssekretaren e Departamentit të Shtetit nga Byroja…

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shkolla e shkrimtarit

Shkrimtari nuk bëhet nga shkolla, shkrimtari lind.

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Veliaj: Krenar teksa dëgjon historitë e guximshme të shqiptarëve të suksesshëm

Kryebashkiaku publikon foto nga përgatitjet për takimin e nesërm të kryeministrit Rama me sipërmarrësit shqiptarë të Lombardisë.