Promovimi i Euro 2024 / Ambasadorja gjermane e futbollit, Steffi Jones vjen për vizitë në Shqipëri

Federata Shqiptare e Futbollit do të mirëpresë këtë të hënë në “Shtëpinë e Futbollit” një nga futbollistet më të mira në historinë e kombëtares gjermane, Steffi Jones, në kuadër të promovimit të futbollit të vajzave në Shqipëri dhe në rolin e saj si ambasadore e Gjermanisë për Euro 2024.

Këshilltari Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën, Tomas Danilivicius vizitë zyrtare në FSHF

Tomas Danilivicius, Këshilltar Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën zhvilloi këtë të premte një vizitë zyrtare në Federatën Shqiptare të Futbollit.

Nga Kryeministri Rama, Ambasadori Buçi, Sacchi, Gravina deri te kampionët Cabrini, Tardelli & ish-arbitri Klein, rrëfejnë për karrierën e Rossit

U inagurua në Muzeun Kombëtar, ekspozita “Paolo Rossi, një djalë i artë dhe legjendat e futbollit”,

“Euro 2024″, Duka: Të luash kundër Kampionëve të Europës dhe Botës është kënaqësi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë një intervistë në “Euronews Albania”.

Ekspozita e Paoli Rosit, FSHF sjell edhe fanellat e legjendave të futbollit botëror

Fanellat e Paolo Rossi, Maradona, Pelè, Alfredo di Stefano, Gerd Muller në ekspoziten unike në Muzeun Historik

Duka në homazhet në nderim të legjendës gjermane, Franc Bekenbauer

Gjermania ka nderuar sot legjendën e futbollit Franc Bekenbauer, i ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare

FSHF i akordon çmimin “Nderi i Kombit në Futboll” Kombëtares shqiptare

Shqipëria dhuroi spektakël në fushë me performancë, rezultat dhe gola spektakolarë, ndërsa në Europian do të luajë ndaj Italisë, Kroacisë dhe Spanjës.

Ceferin: Futbolli në Shqipëri rritet me ritme të shpejta

Gjatë mbrëmjes gala “Më të Mirët 2023” të organizuar nga FSHF, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, dërgoi një videomesazh ku përgëzoi FSHF-në

Infantino: Ky vit fantastik për futbollin shqiptar

Pjesë e mbrëmjes Gala “Më të Mirët 2023” të organizuar nga FSHF, është bërë edhe Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, me anë të një videomesazhi

“Më të mirët 2023”, ja cilët janë të nominuarit për çmimet e FSHF-së

Mbrëmja gala e Federatës Shqiptare të Futbollit “Më të Mirët 2023” do të jetë momenti kulmor i një viti special