Përfaqësues të fondacionit “Westminster për Demokraci”, takim me Klubin Parlamentar për të Rinjtë

Grupi Këshillimor Ndërpartiak i fondacionit “Westminster për Demokraci” zhvilloi një vizitë në Kryesinë e Kuvendit


Grupi Këshillimor Ndërpartiak i fondacionit “Westminster për Demokraci” zhvilloi ditën e sotme një vizitë në Kryesinë e Kuvendit ku u takua me Klubin Parlamentar për të Rinjtë dhe Grupin e Miqësisë Shqipëri-Britani e Madhe.

Në këtë takim morën pjesë disa nga anëtarët e Klubit Parlamentar për të Rinjtë, Andia Ulliri, Elda Hoti, Sorina Koti, Bardhyl Kollçaku, Eduard Ndreca, Denis Deliu dhe deputeti Pandeli Majko i Grupit të Miqësisë Shqipëri-Britani e Madhe.

Gjatë takimit u diskutua për marrëdhëniet mes dy vendeve, çështjet problematike me në fokus të rinjtë dhe vijimin e bashkëpunimit mes palëve.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe Valbona Kuko, drejtore e fondacionit “Westminster për Demokraci” për Shqipërinë, anëtarë të Grupit Këshillimor të Fondacionit “Westminster për Demokraci: ish-deputeti i Partisë Laburiste, John Grogan, ish-deputeti i Partisë Kombëtare Skoceze, Stephen Gethins, drejtori Rajonal për Europën dhe Azinë Qendrore i Fondacionit, Christopher Levick, drejtori i Praktikës në Fondacion, Franklin De Vrieze etj.

Përfaqësuesit e fondacionit “Westminster për Demokracinë” shprehën mbështetjen dhe vijimin e bashkëpunimit me Kuvendin e Shqipërisë në lidhje me praktikat më të mira ndërkombëtare dhe të Britanisë së Madhe për kontrollin parlamentar dhe luftën kundër korrupsionit.

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës