Ambasadori i Indisë, Rahul Shrivastava, viziton Universitetin e Ballkanit Perëndimor

Ambasadori i Indisë, Rahul Shrivastava, vizitoi Universitetin e Ballkanit Perëndimor ku u prit nga Presidenti i WBU, Prof. Ferdinand Gjana.


Ambasadori i Indisë, Rahul Shrivastava, vizitoi Universitetin e Ballkanit Perëndimor ku u prit nga Presidenti i WBU, Prof. Ferdinand Gjana.

Ata patën një takim produktiv dhe Prof. Gjana i bëri ambasadorit një xhiro në kampusin e WBU për t’i treguar laboratorët dhe infrastrukturën.

Gjatë fjalës së mirëseardhjes, Z. Sefer Vrana, nga Pranimi Ndërkombëtar, theksoi përpjekjet e rëndësishme të Universitetit të Ballkanit Perëndimor në promovimin e rritjes së sektorit të arsimit midis Indisë dhe Shqipërisë. Ai përmendi gjithashtu se studentët indianë, të cilët konsiderohen ambasadorë të vërtetë, sjellin me vete pasurinë e trashëgimisë së tyre dhe shërbejnë si ura mirëkuptimi mes dy kombeve tona.

Ambasadori Shrivastava zhvilloi një bisedë me studentët indianë dhe shqiptarë ku u foli atyre për potencialin e madh të lidhjeve ekonomike dhe diplomatike që mund të lidhin dy kombet së bashku në të ardhmen e afërt.

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës