Bashkëpunimi ekonomik Shqipëri-Greqi, Hajdaraga takon Ministrin e Financave

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një takim me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës Greke, Kostis Hatzidakis.


Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga zhvilloi një takim (19 shkurt) me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës Greke, Kostis Hatzidakis.

Gjatë takimit u shkëmbyen mendime mbi aktivitete dhe projekte konkrete që synojnë forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve.

POSTIMI I AMBASADËS SHQIPTARE NË GREQI

Ambasadorja, znj. Luela Hajdaraga ka zhvilluar një takim me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës Greke, z. Kostis Hatzidakis.

Gjatë takimit u shkëmbyen mendime mbi aktivitete dhe projekte konkrete që synojnë forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit ekonomik mes dy vendeve, si dhe mbështetjen e bizneseve shqiptare dhe greke në aktivitetet e tyre, përmes masave lehtësuese.

Ambasadorja, znj. Luela Hajdaraga ka zhvilluar një takim me Ministrin e Ekonomisë Kombëtare dhe Financave të Republikës…

Posted by Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi on Monday, February 19, 2024

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…

Global 360

Komandanti i NATO-s për Evropën: Po shtojmë forcat në Kosovë

Cavoli vlerësoi se tensionet etnike në Bosnjë gjithashtu kanë potencial për të përshkallëzuar dhe destabilizuar rajonin e Ballkanit Perëndimor

Diplovista

Moisiu: Greqia të ndryshojë sjelljen ndaj Shqipërisë!

Ish-presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu, intervistë për Euronews Albania

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Fjala është e para!

Na pëlqejnë fjalët e mençura dhe i marrim me vete! Ndaj fjala mbetet e para dhe e fundit si ajri…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Rrugëtimi i xhubletës/ Takimi në Ditën Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Monumenteve të Kulturës, në Torrën Veneciane të Durrësit u zhvillua një takim mbi rrugëtimin…