Model të ri për Dhomat e Biznesit, Ibrahimaj vizitë pune në Padova

Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit, Delina Ibrahimaj, zhvilloi një vizitë pune në Dhomën e Tregtisë së Padovës


Ministrja e Shtetit për Sipërmarrjen dhe Klimën e Biznesit Delina Ibrahimaj zhvilloi sot një vizitë pune në Dhomën e Tregtisë së Padovës, Itali, për t’u njohur më nga afër me këtë model organizimi dhe shkëmbyer eksperienca në kuadër të përgatitjes së modelit të ri të Dhomave të Biznesit.

Ministrja bëri të ditur se gjatë takimeve me autoritetet e Dhomës së Padovas, u ra dakord për të forcuar bashkëpunimin në disa fusha, si në sektorin e turizmit, protokollet tregtare e deri te aktivizimi i projekteve me synim inovacionin e startup-ve.

“Një përvojë e rëndësishme ishte edhe prezantimi i shërbimeve të ndërkombëtarizimit të ofruara nga , një kompani e brendshme e sistemit të Dhomave të Tregtisë në Veneto; partneri teknologjik InfoCamere; dhe Parku Shkencës dhe Teknologjisë , një pikë referimi për inovacionin dhe rritjen për bizneset dhe individët”, u shpreh Denaj.

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…

Global 360

Osmani: Të mbështetet Ukraina, të mos shpërblehet agresioni i Rusisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalimin përmbyllës në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë…

Diplovista

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet…

Gjeopolitika

Pika të zeza apo të ndritshme?

Viti 2024 duket që do të shënjohet nga luftrat dhe zgjedhjet, të cilat do të ndikojnë në fatin e një…

OPED

Shqipëria, emigrantët dhe BE

Ndërsa procesi i votimit në vendet e BE edhe pak i afrohet fundit, pak ditë më parë kryeministrja e Italisë,…

Profil

Ibrahim Kodra, “poskubisti” i fundit në Europë

Kur ishte fëmijë, portreti që i bëri komandantit të xhandarmërisë së qytetit rezultoi fatsjellës për të.

Masmedia

Balluku në Londër, fton të rinjtë të kontribuojnë pranë Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, si dhe drejtuesja e Agjencisë së Inovacionit dhe Ekselencës Ledi Imeraj…